\
 

SUDO - Droga do sukcesu

Sudo Business Strategy

Sudo Life Balance

Szybki kontakt

Telefon:    511-348-106

E-mail:      biuro@sudoskills.pl

 
 

Kilka słów o firmie

Przy prowadzeniu działalności gospodarczej mamy do czynienia z określeniami typu małe, średnie bądź duże przedsiębiorstwo. Klasyfikacja do poszczególnych grup pojęciowych zależy od liczby zatrudnionych osób. Potocznie wszystkie grupy określane są mianem firm - dla uproszczenia. Nazwa firma może określać w wyjątkowych przypadkach markę, pod którą jest rozpoznawana dana jednostka prowadząca działalność gospodarczą na rynku.

Wkraczając dalej w zagadnienia związane z prowadzeniem firmy trzeba wymienić kilka bardzo ważnych prawd. Od dawien dawna nie uległy one zmianie, a w znaczny sposób wpływają na wyobrażenie o własnym biznesie bądź pracy najemnej.

Sudo

Może to się wielu osobom nie spodobać ale:

  1. Firma na samym początku przede wszystkim generuje koszty. Z miesiąca na miesiąc są one coraz wyższe i rzadko kiedy niektóre z nich znikają.
  2. Najważniejszym celem firmy jest jej przetrwanie, a co za tym idzie wypracowanie zysku na odpowiednim poziomie, takiego który przewyższy poziom ponoszonych kosztów i zapewni włascicielowi firmy tak zwaną premię za trud włożony w prowadzenie działalności gospodarczej.
  3. Bardzo dobrze pasuje tu kolejne stwierdzenie dotyczące prowadzenia firmy, a mianowicie - "działania zmierzające do przetrwania firmy prowadzą ją do bankructwa, natomiast działania zmierzające do rozwoju firmy prowadzą ją do przetrwania". Idąc tym tropem należy wyjaśnić, iż samo ograniczanie kosztów w celu przetrwania nie wystarczy. Czasem trzeba przeorganizować firmę i popłynąć w innym kierunku zmieniając w ten sposób środek ciężkości działania firmy (koncentracja na konkretnych produktach przynoszących największy zysk) bądź rozbudowując firmę o dodatkowe działy zajmujące się nowymi usługami oferowanymi przez firmę.

Skoro wiadomo już z czym może się zmierzyć przyszły przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą (przynajmniej w teorii) należałoby teraz wskazać jak odnieść sukces w biznesie. Recept na pewno jest bardzo wiele i zależą one od firm i konkretnych warunków w jakich działają, niemniej jednak wyodrębnię tutaj te elementy, które w mojej ocenie będą ważnym składnikiem sukcesu zawsze i wszędzie (w skrócie określane jako SUDO).

• Speed - Szybkość - Fire           • Units - Ludzie - Water           • Development - Rozwój - Air           • Objectives - Cele - Earth

 
 
 
 

Szkolenia "szyte na miarę"

Dla naszych Klientów przygotowujemy szkolenia „szyte na miarę”, dopasowane do specyfiki ich działania i indywidualnych potrzeb.


Szkolenia powstają przy współpracy z Klientem, która obejmuje wzajemne konsultacje pomagające dopasować tematykę zajęć oraz wybrać trenera z odpowiednim doświadczeniem zawodowym zgodnym z profilem działalności firmy.


Szkolenia dedykowane są realizowane w trybie zamkniętym w miejscu wskazanym przez Klienta na terenie całej Polski.

Coaching - inwestycja w siebie

Wspieramy naszych Klientów w osiąganiu stawianych przez nich celów organizując indywidualne spotkania ze specjalistami z dziedziny Coachingu.


Dobieramy odpowiedniego Coacha – Przewodnika, który poprowadzi naszego Klienta ku zadowoleniu z życia, szczęściu, realizacji własnych marzeń lub osiągnięciu innego zamierzonego celu, który będzie odpowiadał jego oczekiwaniom.


Dobry Coach jedynie odkrywa to co dla Klienta najważniejsze i pomaga mu to osiągnąć. Najlepsza inwestycja w życiu to inwestycja w siebie.