Szukaj szkolenia

 

Kraina czasu - kuźnia przyszłości

Tym razem wybierzemy się w podróż do krainy czasu. Brzmi jak bajka, ale bajką nie jest. Tytułem wyjaśnienia, słowo kraina zostało użyte celowo dla podkreślenia wagi zagadnienia jakim jest czas.

Umiejętne zarządzanie czasem (skuteczne) może "przenieść" nas z punktu w jakim tkwimy obecnie do miejsca w jakim chcielibyśmy być (bliżej marzeń i realizacji celów) - kraina to wiele ścieżek, którymi można pójść.

Za pomocą różnego rodzaju zasad, metod, technik i strategii zarządzania czasem, mamy szansę wpłynąć na nasze życie i dowolnie je ukształtować.


Zarządzanie czasem czy zarządzanie sobą w czasie?

Niektórzy uważają, iż określenie "zarządzanie czasem" jest niepoprawne, na korzyść stwierdzenia "zarządzanie sobą w czasie". Wynika to z prostego faktu, iż nie da się zarządzać czasem - będzie płynął nawet bez nas. Otóż odpowiedź jest banalna:

określenie "zarządzanie czasem" to skrót od "zarządzania czasem własnym" (własnym pozostaje w domyśle).

W związku z powyższym dla wtajemniczonych forma "zarządzanie czasem" będzie nadal właściwa, o ile będą w stanie wyjaśnić rozmówcy dlaczego tak uważają i w ten sposób obronić swoje zdanie na ten temat.

Podróż w czasie

Temat rzeka... Za trudno w kilku słowach odnieść się do najważniejszych kwestii poświęconych zarządzaniu czasem:

  • Planowanie pracy
  • Wyznaczanie celów
  • Archiwizowanie dokumentów
  • Kontrola poziomu stresu
  • "Ostrzenie piły"
  • i inne

Poza tym na każde zagadnienie można spojrzeć pod innym kątem poszerzając w ten sposób wiedzę na temat konkretnego zagadnienia:

  • Teoria
  • Praktyka
  • Efektywność w powiązaniu z cechami szczególnymi różnych grup osób
  • i inne

Zatem od czego tu zacząć? Brzmi jak zagadka... Może właśnie od początku... Od znalezienia wewnątrznego ognia, który rozpali na dłużej pragnienie i chęć opanowania zasad, i umiejętności zarządzania czasem.

Najlepsze wyniki i największą efektywność uczenia się osiągniemy dzięki poruszeniu naszego umysłu, czyli: wytrąceniu go ze strefy komfortu (wybicie z rutyny), uświadomieniu potrzeby rozwoju w danej dziedzinie (pobudzenie motywacji) i wprawieniu w ruch (podjęciu działania / wyzwania mając przed oczyma wyraźny cel).

W zwiazku z powyższym warto byłoby spojrzeć na nasze dotychczasowe życie, przeanalizować je pod kątem poczynionych dokonań i zadowolenia z obecnej sytuacji, a następnie wyobrazić sobie jakby ono wyglądało, gdybyśmy lepiej potrafili zarządzać swoim czasem.

Serdecznie zapraszamy!
SUDOSKILLS Training Centre

 
 
 
 

Szkolenia "szyte na miarę"

Dla naszych Klientów przygotowujemy szkolenia „szyte na miarę”, dopasowane do specyfiki ich działania i indywidualnych potrzeb.


Szkolenia powstają przy współpracy z Klientem, która obejmuje wzajemne konsultacje pomagające dopasować tematykę zajęć oraz wybrać trenera z odpowiednim doświadczeniem zawodowym zgodnym z profilem działalności firmy.


Szkolenia dedykowane są realizowane w trybie zamkniętym w miejscu wskazanym przez Klienta na terenie całej Polski.

Coaching - inwestycja w siebie

Wspieramy naszych Klientów w osiąganiu stawianych przez nich celów organizując indywidualne spotkania ze specjalistami z dziedziny Coachingu.


Dobieramy odpowiedniego Coacha – Przewodnika, który poprowadzi naszego Klienta ku zadowoleniu z życia, szczęściu, realizacji własnych marzeń lub osiągnięciu innego zamierzonego celu, który będzie odpowiadał jego oczekiwaniom.


Dobry Coach jedynie odkrywa to co dla Klienta najważniejsze i pomaga mu to osiągnąć. Najlepsza inwestycja w życiu to inwestycja w siebie.